KONST / Litografier / Litografier 9602469
*
nr 960 2469
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Litografier, 5 st, Laila Prytz (f. 1907), bladets mått: 20x15 6 26x31
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 19:16:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/5 07:44:07
1
300 kr
7/5 19:50:02
2
350 kr
10/5 18:33:05
3
500 kr
11/5 19:08:36
4
500 kr
11/5 19:08:36
3
500 kr (Budbetjänt)
11/5 19:11:45
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: laila prytz litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18
*
Laila Prytz
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Läs om budbetjänten
nr 960 2469
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Litografier, 5 st, Laila Prytz (f. 1907), bladets mått: 20x15 6 26x31
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/5 07:44:07 | 1 | 300 kr |
7/5 19:50:02 | 2 | 350 kr |
10/5 18:33:05 | 3 | 500 kr |
11/5 19:08:36 | 4 | 500 kr |
11/5 19:08:36 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/5 19:11:45 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: laila prytz litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:18